6 kwietnia 2020 przez Paulina

Jak wspierać Polskich Przedsiębiorców?

Postęp technologiczny sprawia, że charakter i sposób wykonywania pracy zmienia się w coraz szybszym tempie.

Zmiany te wywołują skutki zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, którzy muszą dostosować się do nowych wymagań, które stawia przed Nimi Rynek. Jednakże zawody przyszłości to temat wzbudzający sporo pytań i kontrowersji. Niewątpliwie jednym z nich jest profesja wirtualnej asystentki. Zawód ten jest bardzo popularny w USA i w Europie Zachodniej, w Polsce natomiast coraz więcej firm i mikroprzedsiębiorców decyduje się na taką współpracę.

 

Istnieje również grono osób, które nie spotkało się z określeniem Wirtualnej Asystentki.

W poprzednim wpisie przybliżyłam Ci specyfikację pracy wirtualnej asystentki, kim jest oraz czym się zajmuje. Zapewne jesteś w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebujesz jej wsparcia i jak wirtualna asystentka może pomóc rozwijać Twoją działalność.

 

 

Spis treści

 

1. Kim jest zatem wirtualna Asystenkta?

2. Jednak mimo, szeregu korzyści wiele osób ma wątpliwości?

3. W jakich obszarach działa wirtualna asystentka?

- prace administracyjno-biurowe

- zadania marketingowe i social media

- rekrutacja

- research

4. Posumowanie 

 

 

Dziś przedstawię Ci najważniejsze korzyści, które wynikają z delegowania zadań wirtualnej asystentce. Niezależnie od tego, czy jesteś Przedsiębiorcom, który prowadzi biznes czy rodzicem nastolatka, delegowanie zadań to kluczowa umiejętność życiowa.

 

 

 

1.Kim jest zatem Wirtualna Asystentka?

 

Jest współpracownikiem, który niczym szara eminencja wspiera świat Twojego Biznesu. Zdejmie z Ciebie ciężar papierkowej roboty, przypilnuje ważnych terminów czy wynegocjuje dla Ciebie najkorzystniejsze warunki handlowe.

Praca wirtualnej asystentki polega na różnorodnej pomocy zapracowanemu Przedsiębiorcy. Wszelkie zlecone zadania wykona zdalnie, przy pomocy Internetu i odpowiednich programów komputerowych. Zaletą jest również fakt iż nie musisz tworzyć nowego miejsca pracy, wyposażać w sprzęt biurowy czy aktualizować oprogramowania komputerowego.

 

W przeciwieństwie do etatowego pracownika asystentce płacisz wyłącznie za wykonaną pracę. Decydując się na taki rodzaj współpracy, zlecasz zadania tylko wtedy, kiedy potrzebujesz pomocy, natomiast rozliczenie pracy otrzymasz na szczegółowym raporcie.

 

Warto zauważyć, że Wiele Asystentek oferuje korzystne pakiety godzinowe lub wyceny zadaniowe, wszystko to zależy od potrzeb Klienta.

Chociaż WA nie dzieli z Tobą biura, a z rana nie powita Cię aromatyczną kawą, ma duży wpływ na rozwój Twojego Biznesu.

Warto wiedzieć, że niektóre Asystentki dopuszczają możliwość współpracy face to face. Znaczący wpływ ma na to lokalizacja i obszar działania jej Klienta.

 

Dlaczego tak to działa?

 

Wirtualna asystentka prowadząc swój Biznes, jest swoim szefem, a Przedsiębiorce traktuje jak Partnera Biznesowego.

Zauważ, że powodzenie WA, zależne jest od pozytywnej współpracy z Klientem. Właśnie dzięki poleceniom i dobrym rekomendacjom, będzie realizować swoją działalność.

 

 

2.Jednak mimo, szeregu korzyści wiele osób ma wątpliwości?

 

Zapewniam Cię że outsorsing biurowy otacza Polskich Przedsiębiorców. Ci natomiast coraz chętniej korzystają ze wsparcia Asystentek, nie tylko z powodu obniżenia kosztów operacyjnych ale również:

 

  • pozyskują dzięki temu zasoby, którymi nie dysponują w tym wiedzę ekspercką

  • zwiększają elastyczność działania i potencjał przedsiębiorstwa

  • koncentrują się na zasadniczych celach

  • czy optymalizują przestrzeń biurową

 

Zauważ, że większość zadań, które wykonujemy realizujemy przy pomocy internetu. Można śmiało powiedzieć, że życie przeniosło się w pewnym sensie do świata wirtualnego, a my otrzymujemy gotowe rozwiązanie. Co mam dokładnie na myśli... zrobisz zakupy, wybierzesz najlepszą salę na rocznicę ślubu czy zarezerwujesz lot na utęsknione wakacje.

Czynności te, kiedyś wymagały naszego osobistego udziału, dziś wymaga to kilku kliknięć, w których pomocna jest asystentka.

 

 

3.W jakich obszarach działa wirtualna asystentka?

 

Zazwyczaj asystentki specjalizują się w pracach administracyjno-biurowych, jednakże każda Asystentka oferuje bogaty wachlarz usług.

 

Prace Administracyjno-biurowe: 

 

  • obsługa poczty

  • tworzenie dokumentów do Urzędów

  • wprowadzanie danych do arkuszy

  • wystawianie faktur i nadzór nad należnościami

 

Uważam, iż szeroko rozumiane działania administracyje są działaniami fundamentalnymi każdej operacji Biznesowej.

Często przedsiębiorcy nie mają czasu na to, by tworzyć różnego rodzaju dokumenty, odpisywać na wiadomości czy sprawienie zarządzać kalendarzem spotkań.

 

Jednak dzisiejsze Urzędy i Instytucje wymagają od przedsiębiorcy bieżącego dostarczania wszelkich wniosków, pism czy aktualizacji.

Nowo zatrudniony pracownik, wymaga kompletu dokumentów, skierowań na badania lekarskie i szkoleń bhp.

Dział Kadr wymaga pełnej dokumentacji pracownika, natomiast dział księgowości sprawnego zamknięcia miesiąca czy zestawienia faktur.

Właśnie dlatego Asystentka odgrywa kluczową rolę, aby cały proces przepływu dokumentacji pomiędzy działami przebiegł sprawnie i skutecznie.

 

 

Zadania marketingowe i social media

 

Utworzenie przejrzystej i zachęcającej strony internetowej, postów czy zarządzanie Social Media, to kluczowe narzędzia dzisiejszego Przedsiębiorcy.

Asystentka przygotuje według Twoich wytycznych, zachęcający tekst oraz dobierze pasujące do Twojej marki zdjęcia.

Czujnym okiem również będzie moderować grupy na Facebooku. Zbuduje reklamę czy wyeksponuje Twoje produkty lub usługi.

 

 

Rekrutacja

 

Niemalże w każdej firmie przychodzi taki moment, w którym niezbędnym jest zatrudnienie nowego pracownika. Proces rekrutacji, który jest procesem wieloetapowym wymaga czasu i odpowiedniego przygotowania. Jego wieloetapowość pozwala na wybór najlepszego kandydata, co w efekcie końcowym sprowadza się do oszczędności pieniędzy. Rola asystentki, jest nieoceniona, gdyż doda odpowiednio skonstruowane ogłoszenie, na preferowane portale.

Zweryfikuje również nadesłane CV i listy motywacyjne, przeprowadzi również rozmowę telefoniczną z kandydatem, czy ustali termin spotkania rekrutacyjnego.

 

Research

 

Ze względu na specyfikę pracy i różnorodność otrzymanych prac, Asystentki sprawnie działają w wirtualnym świecie. W celu uzyskania możliwie precyzyjnej odpowiedzi, podążając za aktualnymi ofertami nowinkami, przeczesze internet, aby móc przekazać Tobie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Znajdzie zarówno hotel z basenem jak i wyszuka najlepszego specjalisty z Twojej okolicy.

 

 

 

 

4.Podsumowanie

 

Mam nadzieję, że mój artykuł był dla Ciebie pomocny i przybliżył specyfikę pracy Wirtualnej Asystentki.

Na całym świecie mali i średni przedsiębiorcy dostrzegli ogromne zalety finansowe w oddelegowaniu zadań Wirtualnym Asystentom, przekonaj się i TY. Delegując zadania skoncentrujesz się wyłącznie na zasadniczej sferze swojej działalności.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chciałabyś skorzystać z bezpłatnej konsultacji zapraszam do kontaktu.

NAJNOWSZE WPISY

 

 

Jak przetrwać kryzys?

21 kwietnia 2020 r.

 

Profil zaufany.

6 kwietnia 2020 r.

 

Skuteczna rekrutacja w małej firmie, jak ją przeprowadzić?

6 marca 2020 r.


Korzyści ze współpracy z wirtualną asystentką!

6 luty 2020 r.

Niewątpliwie jednym z nich jest profesja wirtualnej asystentki. 

Paulina Markowska-Konarczyk

 

Asystentka w Twoim Biznesie

601-232-788

biuro@asystentkawtwoimbiznesie.pl

 

ul.Wandy Rutkiewicz 14

62-030 Luboń

 

Polityka prywatności

 

 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Jak przetrwać kryzys? 

21 kwietnia 2020 r.

Profil zaufany

 6 kwietnia 2020 r.

Rekrutacja w małej firmie.

6 marca 2020 r.

Niewątpliwie jednym z nich jest profesja wirtualnej asystentki.